Top 5 kazinotë më të mira në Dublin, të renditura sipas renditjes

Top 5 kazinotë më të mira në Dublin, të renditura sipas renditjes
Peter Rogers

Kanalizoni fatin e irlandezëve kur vizitoni disa nga kazinotë më të mira që ofron kryeqyteti i Irlandës.

Nga pokeri në ruletë, blackjack në lojëra elektronike, kazinotë e Dublinit kanë një bollëk lojërash për t'ju mbajtur të argëtuar. Nëse dëshironi të provoni fatin tuaj, këtu janë pesë kazinotë më të mira në Dublin që duhet të provoni.

Kultura e pasur e Dublinit do të thotë se ka shumë për të eksploruar në të gjithë qytetin. Nga vendet historike te pubet e gjalla, vendet muzikore dhe më shumë. Megjithatë, kazinotë e qytetit shpesh mund të fluturojnë nën radar.

Nëse po kërkoni të provoni fatin dhe të kanalizoni fatin e irlandezëve, këtu janë disa nga kazinotë më të mira që qyteti ka për të ofruar.

5. Carlton Casino Club – një vend me klas për të provuar fatin tuaj

Kredia: Facebook / @CarltonCasino

Fillimi i listës sonë të kazinove më të mira në Dublin është Carlton Casino Club në O'Connell të zhurmshëm të Dublinit Rruga.

Kjo kazino popullore krenohet me dekor dekadent dhe me klas që do t'ju bëjë të ndiheni sikur po shoqëroheni me milionerë. Ky vend i madh është i mbushur me tavolina kazinoje dhe dhoma pokeri, për të mos përmendur disa bare dhe një zonë ngrënieje.

Për t'u regjistruar, gjithçka që duhet të bëni është të paraqiteni në derë me një ID të vlefshme dhe ju' Do të jetë mirë të shkojmë brenda pak minutash. Çfarë mund të dëshironi më shumë?!

Adresa: 55/56 O'Connell Street Upper, North City, Dublin, D01 AW60, Ireland

4. Kazinotë në internet – një gjë e dobishmealternativë

Kredia: pixabay.com / AidanHowe

Pavarësisht nëse jeni të izoluar ose thjesht dëshironi të kaloni mbrëmjen në komoditetin e shtëpisë tuaj, kazinotë në internet janë një alternativë e shkëlqyer në disa prej kazinove më të mira në Dublin.

Shiko gjithashtu: 10 atraksionet më të mira turistike në Dublin sipas TripAdvisor (2019)

Platformat e shkëlqyera të lojërave të fatit në internet, të tilla si përmbledhja e Captaingamblings, ju japin mundësinë të vendosni një bast nga distanca pa pasur nevojë të humbisni asnjë nga argëtimet.

Shiko gjithashtu: Harku Spanjoll në Galway: historia e monumentit

Mund të zgjidhni nga një gamë fantastike e lojërave slot dhe tavoline. Plus, një nga gjërat më të mira të internetit do të thotë se ndoshta do të keni më shumë për të zgjedhur sesa do të kishit në një kazino të jetës reale.

Pra, cilado qoftë arsyeja juaj për të qëndruar në shtëpi, kazinotë në internet janë një vend i mrekullueshëm për të provuar fatin tuaj.

3. 4 Kings Casino & Card Club – një vend i njohur

4 Kings Casino and Card Club është një vend i njohur me kumarxhinj që mund të gjenden pak jashtë qytetit në periferi të Swords.

Me një dhomë të stilit të lartë pokeri, 4 Kings drejton turne pokeri shtatë netë në javë. Pra, pa marrë parasysh se kur ndiheni me fat, do të jeni në gjendje të bëni dorën tuaj.

Të njohur për stafin e tyre mikpritës dhe miqësor, do të ndiheni të sigurt dhe rehat ndërsa provoni fatin tuaj në këtë kazino Swords . Plus, do të keni zgjedhjen tuaj për një sërë lojërash, duke përfshirë blackjack, ruletë dhe variacione të shumta pokeri.

Adresa: Airside Retail Park, Swords, Co. Dublin, Ireland

2 . Playland Casino -një vizitë që duhet vizituar

Kredi: Facebook / @playlandcasinodublin

Jo vetëm që do të mund të vendosni bastet tuaja në kazinonë Playland të Dublinit të Veriut. Përkundrazi, do të mund të hani një koktej të shijshëm dhe të kafshoni për të ngrënë ndërsa luani.

Si një nga kazinotë më të ngarkuara në qytet, ky vend është gjithmonë aktiv. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një atmosferë të mrekullueshme dhe një natë argëtuese, ky është vendi ku duhet të shkoni.

Kati i kazinosë është më i vogël se disa prej të tjerave të përmendura në këtë listë. Megjithatë, kjo nuk e largon cilësinë e vendit, pasi do të keni ende shumë lojëra për të zgjedhur.

Të dy kumarxhinjtë dhe fillestarët janë të mirëpritur këtu dhe kumarxhinjtë mund të përfitojnë ushqim falas dhe pinë ndërsa luajnë.

Adresa: 9 Talbot St, North City, Dublin 1, D01 RD25, Ireland

1. Sporting Emporium – një vend në modë në qendër të qytetit

Kredia: Facebook / @TheSportingEmporium

Ndodhet pak nga rruga Grafton në qendër të qytetit të Dublinit është Emporiumi i famshëm Sporting. Ky vend në modë kryeson listën tonë të kazinove më të mira në Dublin për disa arsye.

Duke ofruar pije falas për të gjithë lojtarët e kumarit, kjo kazino plot gjallëri krijon një atmosferë të mrekullueshme që të gjithë me siguri do ta shijojnë. E gjithë pamja e vendit është e përjetshme, duke kombinuar një ndjenjë klasike të kazinosë me një atmosferë të relaksuar bar sportive, e ngjashme me pamjen e re të Hipodromit ikonik të Londrës, një element kryesor i lojërave të fatit Soho, siç renditet në të funditudhëzues për udhëtime dhe lojëra në internet.

Shtëpia e katit më të madh të lojërave në Irlandë, ju mund të zgjidhni lojën tuaj nga një zgjedhje e ruletit, blackjack, pokerit, baccarat-it dhe më shumë, kështu që do të jeni të llastuar kur vjen për të vendosur se ku të vendosni çipat tuaja.

Nëse nuk e keni vizituar më parë The Sporting Emporium, do t'ju duhet të regjistroheni në momentin e mbërritjes, prandaj sigurohuni që të sillni një formular të vlefshëm të ID-së, si p.sh. një pasaportë ose leje drejtimi.

Përndryshe, ju mund të aplikoni për anëtarësim paraprakisht. Do të kushtojë 25 € për t'u regjistruar, por ju do të merrni 30 € në patate të skuqura.

Adresa: 5 Anne's Ln, Anne St S, Dublin 2, D02 AK30, Ireland
Peter Rogers
Peter Rogers
Jeremy Cruz është një udhëtar, shkrimtar dhe entuziast i zjarrtë i aventurave, i cili ka zhvilluar një dashuri të thellë për të eksploruar botën dhe për të ndarë përvojat e tij. I lindur dhe i rritur në një qytet të vogël në Irlandë, Jeremy ka qenë gjithmonë i tërhequr nga bukuria dhe sharmi i vendit të tij. I frymëzuar nga pasioni i tij për udhëtimin, ai vendosi të krijojë një blog të quajtur Udhëzues Udhëtimi në Irlandë, Këshilla dhe Truke për t'u ofruar bashkëudhëtarëve njohuri dhe rekomandime të vlefshme për aventurat e tyre irlandeze.Duke eksploruar gjerësisht çdo cep dhe çarje të Irlandës, njohuritë e Jeremy për peizazhet mahnitëse të vendit, historinë e pasur dhe kulturën e gjallë janë të pakrahasueshme. Nga rrugët plot zhurmë të Dublinit deri te bukuria e qetë e shkëmbinjve të Moherit, blogu i Jeremy ofron përshkrime të hollësishme të përvojave të tij personale, së bashku me këshilla dhe truket praktike për të përfituar sa më shumë nga çdo vizitë.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës, informues dhe i mbushur me humorin e tij të veçantë. Dashuria e tij për tregimin shkëlqen përmes çdo postimi në blog, duke tërhequr vëmendjen e lexuesve dhe duke i tërhequr ata që të nisin arratisjet e tyre irlandeze. Qoftë këshilla për pijet më të mira për një pitë autentike Guinness ose destinacione të rrahura që shfaqin xhevahiret e fshehura të Irlandës, blogu i Jeremy-t është një burim i përshtatshëm për këdo që planifikon një udhëtim në Ishullin Emerald.Kur ai nuk po shkruan për udhëtimet e tij, Jeremy mund të gjendetduke u zhytur në kulturën irlandeze, duke kërkuar aventura të reja dhe duke u kënaqur në kalimin e tij të preferuar - duke eksploruar fshatin irlandez me aparatin e tij në dorë. Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy mishëron frymën e aventurës dhe besimin se udhëtimi nuk ka të bëjë vetëm me zbulimin e vendeve të reja, por me përvojat dhe kujtimet e pabesueshme që na qëndrojnë gjatë gjithë jetës.Ndiqni Jeremy në udhëtimin e tij nëpër tokën magjepsëse të Irlandës dhe lëreni ekspertizën e tij t'ju frymëzojë për të zbuluar magjinë e këtij destinacioni unik. Me njohuritë e tij të pasura dhe entuziazmin infektiv, Jeremy Cruz është shoqëruesi juaj i besuar për një përvojë të paharrueshme udhëtimi në Irlandë.